Skënderbeu nuk ka përfituar nga hapi fals i Partizanit, duke mos shkuar më shumë se një barazim 1-1 ndaj Tiranës.…
Dy sfida plot rivalitet këtë të shtunë në këtë Katregorinë Superiore. Në orën 14:00, në “Selman Stërmasi” do të luhet…
Kategoria Superiore u rikthye dje me sfidën e parë të javës së 14, atë të luajtur në Vlorë mes Flamurtarit…
Flamurtari fitoi 1-0 me Partizanin në ndeshjen e cila ngriti siparin e javës së 14 në Kategorinë Superiore. Një 90-minutësh…
Jose Mourinho i thotë gjërat hapur dhe thuajse çdo intervistë apo konferencë e tij për shtyp prodhon tituj të bujshëm…
Është hedhur shorti për eliminatoret e Kampionatit Europian të 2020 për femrat. Kombëtarja e Shqipërisë U19 për femra kanë mësua…
Filmi biografik për Lorik Canën tashmë është gati dhe pritet që të jepet premier në kinema Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare,…
Në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s është hedhur sot, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian “Suedi 2020” për…
Seleksionuesi i Maqedonisë, Igor Angelovski, nuk ka dyshim në dëshirën e futbollistëve të tij për ta mposhtur Kosovën. Kur e…
Kamer Qaka po kalon një moment mjaft të mirë në kampionatin rumun, aty ku aktivizohet me Poli Iashin. Titullar në…
Fernando Alonso ka dhënë konferencën e fundit si pilot i Formula 1. Mes emocioneve të lamtumirës, spanjolli pohoi se gjatë…
Argjentina, që ka triumfuar dy herë në turneun e Kupës së Botës dhe ka shkuar deri në finale tri herë…

Lajmet e fundit

Ranë shkëmbinj, ja ç’po ndodh në rrugën Fushë Arrëz – Dukagjin

Aktualitet

Ranë shkëmbinj, ja ç’po ndodh në rrugën Fushë Arrëz – Dukagjin

Në segmentin rrugor Fushë Arrëz - Fushë Dukagjin, në km 52.5 nga Fushë Arrësi, pranë fabrikës në Kalimash ka pasur rrëshqitje të një sasie të skarpatës së sipërme të rrugës...

Seanca për transformimin e FSK-së në Ushtri të premten

Bota Shqiptare

Seanca për transformimin e FSK-së në Ushtri të premten

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës do të mbahet të premten, më 14. 12. 2018, në orën 10:00, në sallën e Kuvendit. Në rendin e ditës do të jenë: 1. Shqyrtimi i...

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!