Të premten e kaluar, më datë 12 tetor, Ardian Mema prishi kontratën me Flamurtarin, ku ishte në rolin e zëvendës-trajnerit…
Arda Turan, një futbollist i nivelit botëror që shumë shpejt mund të kthehet në një të burgosur të nivelit botëror.…
Kombëtarja shqiptare U-21 e drejtuar nga Alban Bushi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 në transfertën e…
Franca dhe Gjermania sonte do ta zhvillojnë derbin në Ligën A të Kombeve te grupit 1 Janë publikuar formacionet zyrtare…
Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, është akuzuar nga Federata e Futbollit të Anglisë për përdorimin e një gjuhe me…
Barcelona është duke e shqyrtuar mundësinë transferimit të qendërmbrojtësit të Tottenhamit, Toby Alderweireld, qysh në afatin kalimtar të janarit. Kontrata…
Khabib Nurmagomedov po shndërrohet në një ndër sportistët më të ndjekur në botë pas fitores ndaj Conor McGregor. Rusi së…
Ardian Mema bëri deklaratën e tij të parë si trajner i skuadrës së Tiranës. I ardhur nga Flamurtari, tekniku i…
Manchester United nuk është në shitje! Kjo është përgjigjja e familjes Glazer, e cila thuhet se ka refuzuar një ofertë…
Christiano Ronaldo vazhdon betejën e tij ndaj akuzave për përdhunim nga modelja amerikane, Kathryne Mayorga. Futbollisti portugez mohon çdo akuzë…
Kombëtarja e Maqedonisë ka marrë fitoren e tretë radhazi në po aq ndeshje në Ligën e Kombeve, duke kryesuar grupin…
 “Do të kisha dashur që të luaja krah Zinedine Zidane”. Luka Modriç, i cili është stërvitur nga Zizou te Real…

Lajmet e fundit

Çfarë është Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme ose INF?

Aktualitet

Çfarë është Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme ose INF?

Presidenti Donald Trump është zotuar të tërhiqet nga një marrëveshje e rëndësishme e armëve nga periudha e Luftës së Ftohtë me Rusinë, duke akuzuar Moskën për shkelje të saj. Ja...

Takim Bolton-Putin për traktatin e raketave bërthamore

Globi

Takim Bolton-Putin për traktatin e raketave bërthamore

Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, John Bolton takohet të martën në Moskë me presidentin Vladimir Putin për të shpjeguar se pse Presidenti Donald Trump do të nxjerrë Shtetet e Bashkuara...

Erdogan: Kashoggi, viktimë e një vrasjeje me paramendim

Aktualitet

Erdogan: Kashoggi, viktimë e një vrasjeje me paramendim

Presidenti turk Recep Taip Erdogan tha të martën se vrasja e gazetarit saudit Jamal Kgashogi ishte akt i paramenduar dhe se personat përgjegjës, përfshirë ata që dhanë urdhër për vrasjen...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!