Diego Costas iu nevojitën vetëm 49 sekonda për t’i ikur Raphael Varanes me një lehtësi të jashtëzakonshme dhe për ta…
Gara më prestigjioze e Evropës, Liga e Kampionëve, kthehet përsëri sonte me tetë ndeshjet e xhiros së pestë të fazës…
Një biznesmen brazilian dhe bashkëshortja e tij janë arrestuar për shkak të akuzës për vrasjen brutale të një futbollisti, Daniel…
Siç duket Neymar është buzë kthimit të bujshëm në Barcelonë pas më shumë se dy viteve qëndrimi në Paris Saint-Germain.…
Një i ri shqipar ka arritur të fitojë titullin kampion bote në MMA. Shqiptari kickbokser, Ndue Lleshi është shpallur kampion…
Juventusi është duke e monitoruar mesfushorin e Lyonit Tanguy Ndombele, i cili konsiderohet si “N’Golo Kante i ri”. Francezi konsiderohet…
Rino Gatuzo është vënë në epiqendër të kritikave në ndeshjen e djeshme ndaj Lacios, pasi në mënyrë të papritur, trajneri…
Kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga derbi i kryeqytetit, kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha, në vend që të ishte…
Ylli i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka paralajmëruar rivalin – Manchester City se ata “do të jenë aty deri në fund”…
Vetëm pak ditë më parë, sulmuesi i përfaqësueses daneze të futbollit, Nicklas Bentdner, aktualisht pjesë e Rosenborgut në Norvegji, u…
Rezultati i jashtëzakonshëm i përfaqësueses së Kosovës në futboll në fazën e grupeve të Nations League ka bërë që t’i…
U mbyll në barazim 1-1 supersfida mes Lacios dhe Milanit e vlefshme për javën e 13-të të Serisë A. Kuqezinjtë…

Lajmet e fundit

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Aktualitet

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Studentët në Gjirokastër janë në ditën e tyre të dytë të protestës për plotësimin e kërkesave të tyre. Por megjithatë ata kanë hasur vështirësi për t’u organizuar. Së pari ishte policia...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Një specie e re dinozauri zbulohet në Australi

Bota Shqiptare

Një specie e re dinozauri zbulohet në Australi

Një specie e re dinozauri u zbulua në Australi, saktësisht dy fragmente të nofullës, për here të parë në gati një shekull. Dinosauri i ri australian, i quajtur Weewarrasaurus pobeni, ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!