Sonte në mbrëmje luhet një ndeshje e madhe në Champions League pasi PSG pret në shtëpi anglezët e Liverpoolit. UEFA…
Federata Shqiptare e Futbollit u ka dhënë fund të gjitha spekulimeve të mediave se është në kërkim të një trajneri…
Portieri i Paris Saint-Germainit, Gianluigi Buffon, e ka lavdëruar sulmin e ekipit kundërshtar të tij, Liverpoolit, duke thënë se ata…
Që UEFA vepron me dy standarte kjo tashmë dihet dhe për këtë mjafton të shikosh dënimin shembullor që i dha…
Jose Mourinho përsëri është kujdesur për pak spektakël nga banka Manchester United ishte një skuadër më e mirë se Young…
Përleshje mes tifozëve në Athinë ku u luajt ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Aekut dhe Ajaksit. Ultrasit vendas u…
Real Madrid ka mposhtur 2-0 Roma-n në Olimpico duke siguruar vendin e parë të grupit G të Champions League. Pas…
Ndërkohë që ka filluar atmosfera e javës së derbit të kryeqytetit, tifo-grupi “i bardhebluve, “Tirona Fanatics” ka dalë me një…
Pamje të rënda, aspak dinjitoze për një ndeshje të Champions League kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në Greqi. Trazira të…
Në një intervistë të gjatë për “Goal.com”, trajneri i Kombëtares së Shqipësië, Chistian Panucci ka analizuar përballjen e sotme mes…
Christian Panucci beson se e ka më të lehtë për të drejtuar Real Madridin sesa Shqipërinë. Në një intervistë së…
Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se ai dhe skuadra e tij do të cilësohen si dështakë nëse…

Lajmet e fundit

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Aktualitet

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Studentët në Gjirokastër janë në ditën e tyre të dytë të protestës për plotësimin e kërkesave të tyre. Por megjithatë ata kanë hasur vështirësi për t’u organizuar. Së pari ishte policia...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!