Real Madridi është i hapur për shitjen e Marco Asensios, shkruan Marca. Ylli spanjoll është duke vuajtur nën urdhëratë e…
UEFA ka përcaktuar tashmë ndeshjet me rrezik të lartë, që gjithsesi duhet të evitohen në eliminatoret e Euro 2020. UEFA…
Pasi i fitoi plot tetë medalje të arta olimpike në garat e shpejtësisë, atleti Usain Bolt javën e kaluar debutoi…
Mesa duket ky sezon është një nga më të vështirët për Karim Benzema. Në fushë gjërat nuk i shkojnë mirë.…
Anësori i Milanit Suso ka rrëfyer se rivali Interi e kishte kërkuar në vitin 2017 dhe në verën e vitit…
Arsene Wenger dëshiron me gjithë qejf t’i rikthehet futbollit duke marrë drejtimin e njërit prej dy gjigantëve të futbollit botëror,…
Një trupë arbitrash shqiptarë do të drejtojë një nga ndeshjet e grupeve të Europa League. Enea Jorgji do të drejtojë…
Portieri legjendar italian Gianluigi Buffon beson se shoku i skuadrës së tij te Paris Saint-Germain, Kylian Mbappé është ai që…
Kosova e shpalli Pavarësinë rreth dhjetë vjet e gjysmë më parë, por iu deshën rreth tetë vite të tjera para…
Një trupë arbitrash shqiptarë në një ndeshje të grupeve të Europa League. Ndodh për herë të parë këtë mesjavë, kur…
Ish-presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell do të dal në gjyq më 25 shkurt 2019, në selinë e gjykatës kombëtare në…
Rrallëherë ndodhë që një futbollist të luajë më shumë minuta për Kombëtaren e tij sesa për klubin, por rasti i…

Lajmet e fundit

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Sport

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Një gjyqtar anësor është bërë hit në internet pasi teksa drejtonte takimin ka shfrytëzuar kohën edhe për vallëzim. Tifozët këndonin dhe këngët e tyre i shfrytëzoi anësori që vallëzonte për të...

iPhone XS Max vs. Google Pixel 3 XL, cili është më i shpejtë?

Teknologji

iPhone XS Max vs. Google Pixel 3 XL, cili është më i shpejtë?

iPhone XS Max dhe Google Pixel 3 XL janë dy smartfonët më të avancuar të cilët janë lansuar së fundmi dhe janë mirëpritur shumë mirë në treg. Të dytë kanë performanca...

"I morën vajzat, i ngritën peshë..." Aktivistët e Lëvizjes për Univesitetin tregojnë çfarë ndodhi me Ramën

Aktualitet

"I morën vajzat, i ngritën peshë..." Aktivistët e Lëvizjes për Univesitetin tregojnë çfarë ndodhi me Ramën

Tarifat e studimit ishin arsyet e protestes së studentëve ndaj kryeministrit Edi Rama ditën e hënë. Por ato që kreu i qeverisë nuk pranoi t`i dëgjonte pasi urdhëroi nxjerrjen jashtë, studentët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!