Marco Reus në minutën e 40’ dhe Paco Alcacer në të parën shtesë, shënuan dy golat që i dhanë fitoren…
Shqipëria dhe Kosova me sytë nga Dublini për të zbuluar se cilat do të jenë rivalet e tyre në rrugëtimin…
Shtohet lista e pretendentëve për Thorgan Hazard, vëllain e vogël të yllit të Chelsea-it, Eden Hazard. Sulmuesi i Borussia Moenchengladbach…
Talenti i  Shpresave, Aristidi Kolaj ka shënuar një gol tjetër në kampionatin e të rinjve, me Sasuolon në një takim…
Tirana është në krizë totale. Bardheblutë dështuan për të marrë pikë ndaj Partizanit, edhe pse në "Selman Stërmasi" ishin ata…
Partizani ka mundur sërish Tiranën me rezultatin 2-1, në “Selman Stërmasi”. Sa herë këto dy ekipe përplasen mes tyre, ka…
Partizani po luan përballë Tiranës në "Selman Stërmasi" në derbin numër 150 të kryeqytetit. Të kuqtë janë ato që nisën…
Partizani po luan përballë Tiranës në "Selman Stërmasi" në derbin numër 150 të kryeqytetit. Të kuqtë janë ato që nisën…
Derbi i kryeqytetit rikthet sot prej orës 18:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”. Takimi ndërmjet Partizanit dhe Tiranës sjell në skenë…
Finalja e dytë e kupës së Liberdadores do të luhet në Spanjë, në stadiumin “Santiago Bernabeu”. Pas diskutimeve të shumta,…
Në renditjen e hartuar nga prestigjiozja spanjolle “Marca”, e cila shqyrton golat e “tridentëve” në kampionatet përkatëse, befasia është ai…
Instituti i statistikave, IFFHS ka publikuar sot renditjen e trajnerëve më të mirë në Botë për atë që kanë fituar…

Lajmet e fundit

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Aktualitet

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Në redaksinë e 55neës.al sapo kanë mbërritur një foto dhe një video, ku duket qartë se tymi ka mbuluar Portin e Durrësit. Ende nuk dihen detajet se çfarë ka ndodhur dhe...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!