Një peshëngritës është rrëzuar ndërsa u përpoq që të ngrinte peshën 160 kg në Lojërat e Commonwealth. Joshua Parry ra…
Elseid Hysaj për herë të parë në Serie A luajti në vitin 2014. Nga atëherë shumë gjëra kanë ndryshuar. Empoli…
Milani bën një tjetër hap fals. Kuqezinjtë e drejtuar nga Gennaro Gattuso humbën dy pikë në “San Siro”, pasi barazuan…
Janë zhvilluar sot pjesa më e madhe e ndeshjeve të javës së 28 në SuperLigën e Zvicrës. Duket se futbollistët…
Pas fitores me Laçin, trajneri i Partizanit Klevis Dalipi, deklaroi se është shumë i lumtur për rezultatin, pasi fitorja u…
Vendimet e djeshme të Komisionit të Disiplinës në FSHF kanë zbuluar pa dashje një nga mashtrimet e mëdha sa u…
Tragjeditë vazhdojnë në botën e futbollit. Muajt mars dhe prill kanë rezultuar shumë të dhimbshëm dhe zymtë, kjo për shkak…
Një debat i zhvilluar në rrjetin social “facebook” mes presidentit të Sporting Lisbonës dhe senatorëve të këtij ekipi ka përfunduar…
Situata ku ndodhet Skënderbeu aktualisht duket se i ka lënë të gjithë pa gjumë. Dy humbje radhazi sigurisht që nuk…
Juventusi është sërisht pranë fitimit të titullit në “Serinë A”, por prap se prap ky fakt duket se nuk mund…
Spektakël pafund dhe me rezultate të papritura ishin ndeshjet e para të çerekfinaleve të “Champions League” por si gjithmonë futbollistët…
Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi do të luftojnë në tre muajt e ardhshëm që ta mbyllë sa më mirë sezonin,…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!