E hëna e 3 dhjetorit është dita e Topit të Artë. Mbrëmjen e sotme në Paris të Francës në orën…
 “Shqipëria ka më shumë shanse sesa në EURO 2016 për t’ia dalë mbanë”. E thotë Giani De Biasi, trajneri që…
Komiteti Ekzekutiv i UEFA ka aprovuar kompeticionin e ri për klube, i cili do të startojë që nga viti 2021.…
Pasi ka përfunduar shorti për ndarjen në grupe të 55 skuadrave përfaqësuese, ku Shqipëria u vendos në grupin H sëbashku…
Vllaznia i është përgjigjur Erzenit dhe Dinamos dhe pas fitores 3-0 ndaj Burrelit e ka çuar sërish në katër pikë…
Milani ka arritur që të fitojë me rezultatin 2-1 kundër Parmës në javën e 14 të Serie A duke shkuar…
Menjëherë pas shortin për Euro 2020, ka reaguar trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi. Për “TVSH” ai u shpreh:  Komenti i…
Kosovës i ka rënë shorti të luajë me Anglinë në Grupin A, në kualifikime për Kampionatin Evropian, EURO 2020.Kosova mësoi…
U hodh në Dublin shorti i eliminatroreve për europianin ‘Euro 2020’.  Kombëtarja Shqiptare ka rënë në grupin H ku janë, Franca, Islandë,…
Pas një ore, në mesditë, në orën 12:00, në Dublin të Irlandës do të nisë rrugëtimi për në Euro 2020,…
Juventusi e ka mundur bindshëm 3-0 Fiorentinën të shtunën në Florencë, duke e zgjatur në pesë ecurinë e fitoreve radhazi…
Kamza ka një ndeshje të vështirë të dielën në fushën e Laçit. Pikët janë të domosdoshme për situatën që ndodhet…

Lajmet e fundit

Ranë shkëmbinj, ja ç’po ndodh në rrugën Fushë Arrëz – Dukagjin

Aktualitet

Ranë shkëmbinj, ja ç’po ndodh në rrugën Fushë Arrëz – Dukagjin

Në segmentin rrugor Fushë Arrëz - Fushë Dukagjin, në km 52.5 nga Fushë Arrësi, pranë fabrikës në Kalimash ka pasur rrëshqitje të një sasie të skarpatës së sipërme të rrugës...

Seanca për transformimin e FSK-së në Ushtri të premten

Bota Shqiptare

Seanca për transformimin e FSK-së në Ushtri të premten

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës do të mbahet të premten, më 14. 12. 2018, në orën 10:00, në sallën e Kuvendit. Në rendin e ditës do të jenë: 1. Shqyrtimi i...

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!