Me urdhër të Presidentit të Ganës është arrestuar Kreut i Federatës së Futbollit të Ganës, Kwesi Nyantakyi, njëkohësisht anëtar i…
Rojiblancos e kanë mundur kombëtaren e Nigerisë më rezultat 3-2 në një miqësore që u organizua si fazë parapërgatitore për…
Drejtuesit e Milanit paaditen e sotme u shfaqën tepër optimistë pasi deklaruan se në merkaton e verës do të bëheshin…
Zinedine Zidane ka folur për mediat para sfidës finale të Ligës së Kampionëve. Real Madrid dhe Liverpool do të takohen…
Neymar me gjasë do të qëndrojë edhe një vit te PSG pasi kaloi në vitin e shkuar nga Barcelona. Këtë…
Vetëm një ditë pasi ai ishte i lidhur fortë me rolin e trajnerit, Carlo Ancelotti njoftohet se është pajtuar të…
Finalet e “Champion League” mund të zhvendosen në Amerikë ose Lindjen e Mesme pasi UEFA beson që vetëm pak vende…
Kampionati i futbollit italian përfundoi, tashmë është koha e bilanceve. Përmes të dhënave të “OPTA”-së, të shohim se cilët kanë…
Është vërtetuar më në fund se a do të lëviz Neymar nga PSG-ja. Media pranë Realit të Madridit, “Marca” ka…
Gazeta gjermane “Express” e vendos Andrés Iniesta në rrugën e transferimit te japonezët e Vissel Kobe, në mënyrë të menjëhershme.…
Andres Iniesta dhe Leo Mesi. Dy jetë paralele që u ndanë ditën e djeshme. Kanë luajtur së bashku 14 vjet…
Arsene Wenger “e ka pastruar tavolinën e tij të punës” në qendrën stërvitores të Arsenalit derisa është larguar nga London…

Lajmet e fundit

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Bota Shqiptare

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lëshuar një deklaratë pas votimit të ligjeve që i paraprijnë shndërrimit të FSK-së në ushtri. Deklarata e plotë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ripohojnë...

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Politikë

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Ka pasur momente tensioni në protestën e studentëve që po zhvillohet përpara kryeministrisë. Disa prej të rinjve kanë dashur që të largojnë prej aty studentin dhe aktivistin e Lëvizjes për Universitetin...

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Politikë

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Protesta e studentëve në të gjithë Shqipërinë ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme. Ndërkohë Studentët e Universitetit të Korçës kanë braktisur një mbledhje të Senatit. Nervozimi erdhi pas fjalimit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!