Yaya Toure në një intervistë për France Football, foli për marrëdhënien me ish-trajnerin te Manchester City, Pep Guardiola. Guardiola u…
Ata firmosin vdekjen e tyre para ndeshjeve! Nuk quhen sportistë, por luftëtarë! Vitet e fundit janë krijuar kategori të ndryshme,…
UEFA ka gjobitur ekipin e Liverpoolit me njëzet mijë euro pas incidenteve në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës…
Në botën e futbollit po vjen risia më e veçantë e 20 viteve të fundit. Ky ndryshim u propozua nga…
Kombëtarja e Brazilit triumfoi 2-0 në miqësoren e një nate më parë ndaj Kroacisë, ku vëmendja kryesore ishte te shkëlqimi…
Kombëtarja egjiptiane ka publikuar sot listën përfundimtare me 23 futbollistët e grumbulluar që do të marrin pjesë në Botëror. Pa…
Manuel Neuer nominohet për në Rusi, por ka edhe befasi. Trajneri gjerman Joachim Löw largoi nga ekipi lojtarin e Machester…
Kjo e hënë shënoi nisjen e një jave vendimtare për Milanin, që ndodhet në një udhëkryq për të ardhmen e…
Manchester United iu dorëzua presionit të agjentëve dhe kombëtares së Brazilit për të firmosur para Botërorit me një sulmues që…
Derisa të gjitha përgatitjet kanë përfunduar dhe pritet vetëm fillimi i Kampionatit Botëror më 14 qershor, në Rusi mbërriti edhe…
Selektori Joachim Low pas ndeshjeve miqësore, ka publikuar listën përfundimtare të lojtarëve që do të përfaqësojnë kampionin aktual të btës…
Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri në një intervistë për “Blick”, ka folur rreth Botërorit të Rusisë, që do të…

Lajmet e fundit

Rritet numri i aksidenteve në dhjetor, grupmosha 25-35 vjeç shkakton mbi 31% të tyre

Aktualitet

Rritet numri i aksidenteve në dhjetor, grupmosha 25-35 vjeç shkakton mbi 31% të tyre

Në vitin 2018 u numëruan 136 aksident rrugore me një rritje 3 për qind në raport me dhjetor 2017. Instituti i Statistikave raportoi të dhënat zyrtare për aksidentet rrugore ku...

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

Sport

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

30 maj 1990. Shqipëria përballej me Islandën, në ndeshjen e parë për kualifikueset e Europianit 1992. Ishte koha kur bota e futbollit po përjetonte edhe emocionet e fillimit të Kupës...

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Sport

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Trajneri italian i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk e ka konsideruar humbjes e penalltisë nga Cristiano Ronaldo ndonjë gjë të madhe, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndodhë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!