Në prag të ndeshjes ndaj Partizanit, zëvendës trajneri i skuadrës së Kukësit, Rraman Hallaçi, në konferencën për shtyp përpara gazetarëve…
Milan pritet të dënohet sot nga UEFA për shkak të shkeljes së rregullit financiar. Skuadra italiane disa herë ka apeluar…
​Mbrëmë u zhvilluan ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të këtij sezoni të Ligës së Kampionëve, dhe tanimë dihen…
Reali i Madridit dhe Roma janë dy skuadrat e radhës, që sigurojnë një vend në fazën e 1/16-ave të Ligës…
FIFA ka pezulluar përkohësisht presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit (AFF) Keramuudin Karim, pasi akuzohet se ka abuzuar fizikisht…
Nuk ka kurrë paqe për Diego Armando Maradonën, i cili në një mënyrë apo tjetër mbetet në qendrën e vëmendjes.…
Nuk është më një mister që sezonin e ardhshëm Bayerni i Munihut do t’i nënshtrohet një revolucioni sa i përket…
Ata luanin në një skuadër të bekuar, me dhunti magjike, që triumfuan në Kupën e Botës 20 vite më parë,…
Mbrëmjen e sotme do të luhen sfida interesante në Ligën e Kampionëve. Grupi B ka ende një dilemë se kush…
Ndeshjet që do të luhen sot në Ligën e Kampioneve mund të detyrojnë disa nga emrat e mëdhenj të kontinentit…
Një pjesë e klubeve të Kategorisë Superiore kanë marrë pak javë më parë lajmin e mirë se në arkat e…
Ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo e ka ftuar Lionel Messin që t’i bashkohet atij në Serie A. Ronaldo u largua…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!