Edhe pse situata politike në Katalonjë është shumë e ndjeshme, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, kërkoi nga ish-klubi i…
Edhe pse portieri spanjoll, Iker Casillas, nuk e shijoi një fund të lumtur në klubin e tij të fëmijërisë, Real…
Qeveria e Kosovës i ndau Kombëtares së Kosovës në futboll 500 mijë euro. Ky vendim erdhi pas kualifikimit të Kosovës…
Christian Panucci mund të buzëqeshë. Në mes të stuhisë, atëherë kur ekipazhi i tij ishte gati ta braktiste dhe kur…
Qeveria e Kosovës i ndau Kombëtares së Kosovës në futboll 500 mijë euro. Ky vendim erdhi pas kualifikimit të Kosovës…
Më 21 nëntor të vitit 2022 do të nisë edicioni i radhës së Botërorit të futbollit, që do të mbahet…
Fitorja me Uellsin me rezultatin minimal 1-0 duket se i ka shpëtuar stolin teknikut të kombëtares shqiptare, Christian Panucci. Italiani…
Ekipi i Shqipërisë nuk mund të synojë kualifikimin nga UEFA Nations League për në “Euro 2020”, pasi bëri një fushatë…
Për ndeshjen miqësore mes Shqipërisë dhe Uellsit kanë shkruar edhe mediat e huaja. Njëra prej tyre, ndër më të rëndësishmet,…
Pas fitores së madhe të Kombëtares së Kosovës 4 me 0 ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve, UEFA ka bërë…
Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, ka thënë se nuk e ka ndërmend të largohet sepse dëshiron të punojë…
Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak…

Lajmet e fundit

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Aktualitet

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Në redaksinë e 55neës.al sapo kanë mbërritur një foto dhe një video, ku duket qartë se tymi ka mbuluar Portin e Durrësit. Ende nuk dihen detajet se çfarë ka ndodhur dhe...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!