Jo shumë kohë më parë, bota e futbollit pyeste veten se kush mund të merrte fronin kur Leo Messi dhe…
Mërgim Mavraj do të shkelë në Greqi vetëm ditën e premte për t’u bërë zyrtarisht lojtari i Aris të Selanikut,…
“Dybala? Sa herë që mbetet jashtë unë qaj. Kur mbetet në stol është për faj të fenomenit Allegri. Allegri të…
Jeta e futbollistit të famshëm argjentinas, Diego Maradona shumë shpejt do të kthehet në një serial televiziv, ku një pjesë…
 “Arena Kombëtare” vazhdon të marrë formë dita ditës, punimet vazhdojnë me ritme të larta dhe pritet që të përfundojë brenda…
Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, i ka bërë thirrje Argjentinës të ketë durim me të pas ndeshjes së tij të…
Ferrari ka njoftuar largimin nga ekipi i tij të Kimi Raikkonen, i cili s’do jetë më pjesë e gjermanëve pas…
Kosova U-17 rezultoi “kockë e fortë” për Shqipërinë edhe në miqësoren e dytë që u zhvillua në stadiumin “Loro Borici”.…
Kur sytë e kombëtareve janë kthyer nga Liga e Kombeve që mund t’i ndihmojë për të fituar një biletë për…
Ashtu si Shqipëria, edhe Italia nuk po kalon një moment të mirë dhe kjo ecuri vazhdon që nga koha kur…
E përditshmja franceze  “L’Equipe” në një shkrim të saj për Mario Balotelli-n, shkruan se në verë arriti që të kapte…
Mbrojtësi anësor i Brazilit dhe Real Madridit, Marcelo, është dënuar me katër muaj burg me kusht, si dhe është gjobitur…

Lajmet e fundit

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Globi

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Pas atentatit terrorist në Strasburg, Italia ka përshpejtuar aktivizimin e planit special të sigurisë i parashikuar për festat e fundvitit.  Ministria e Brendshme Italiane ka mbledhur me urgjencë Komitetin e Analizës...

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Bota Shqiptare

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Ambasada amerikane në Kosovë ka konfirmuar edhe një herë mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në siç ka thënë forcë me mandat për...

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Bota Shqiptare

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Pas 17 shkurtit, ditës së Pavarësisë së Kosovës, 14 dhjetori do të jetë ndoshta data e dytë zyrtare me më shumë peshë në shtetin e dytë të shqiptarëve në Europë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!