“Trajneri më i mirë me të cilin kam punuar është edhe më i mirë se seksi. Kujtoj bisedën tonë të…
Krenaria e kombit shqiptar, kampionia olimpike Majlinda Kelmendi (-52 kg), fiton medaljen e artë në garën Grand Prix në Tashkent…
Çifti kaluan një sezon së bashku në Juventus, më 2015-16 dhe argjentinasi e pranon se do të ishte i lumtur…
Loret Sadiku e ka refuzuar ftesën e Kombëtares se Shqipërisë derisa dëshiron që të luaj për Kosovën Shqipëria ka vazhduar…
Komisioni i disiplinës ka dënuar ekipin e Tiranës, pas dhunë së regjistruar në stadium në ndeshjen me Kukësin. “KF “Tirana”,…
19 vjeçari fitoi tripletën franceze dhe Botërorin gjatë vitit 2018, por Luka Modric dhe Cristiano Ronaldo mbesin favorit Kylian Mbappe…
Gattuso ka në dispozicion vetëm dy sulmues të mirëfilltë aktualisht dhe në këtë situatë drejtuesit e klubit janë vënë në…
Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër.…
Një mbrëmje magjike e kaluar me tifozët për Paul Pogba, i cili pasi kreu testin anti-doping brenda ambienteve të stadiumit,…
Në listën e fundit të Christian Panucci, binte në sy emri i Ardian Ismajli, kapitenit të Shpresave të Kosovës, i…
Do të luhen mbrëmjen e sotme 24 takimet e vlefshme për raundin e 4-t të grupeve në Ligën e Europës.…
Familja e Cristiano Ronaldos është shtuar nga një tjetër pjesëtar.. Prurja e re është një mace e veçantë dhe e…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!