Lojtarët e Atalantës, duke përgëzuar edhe Gjimshitin  kanë arritur të sigurojnë një fitore të pastër me rezultatin 4-1 ndaj Interit.…
Azize Nimani është krenare për prejardhjen e saj shqiptare, i kupton dhimbjet e popullit shqiptar të Kosovës, ku edhe ka…
Skuadra e Tiranës do të përpiqet që të befasojë Luftëtarin në transfertë, ndonëse kundër ka një skuadër që ka treguar…
Pas plot 35-vitesh gratë iraniane janë lejuar që të marrin pjesë në finalen e Ligës së Kampionëve të Azisë në…
Skocia po kalon një moment mjaft të vështirë përpara takimit ndaj Shqipërisë më 17 nëntor për shkak të dëmtimeve. Tre…
Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti do të do jenë titullarë në sfidën kundër Interit që Atalanta do të luajë pas…
Kevitan, klubi i Kategorisë së Dytë, Grupi A, ka njoftuar tërheqjen nga gara futbollistike. Këtë lajm e ka bërë të…
Piloti britanik i Mercedesit ishte më i shpejti nga rivalët e tij, e do ta nisë nga vendi i parë…
Elina Xhengo, 16-vjeçe, është shpallur atletja më e mirë Europiane për muajin tetor. Me origjinë korçare, lindur e rritur në…
Ditën e sotme rikthehet kategoria Superiore , ku do të luhen 4 sfida. Dy prej tyre pritet që të sjellin…
Luhen sot katër nga pesë ndeshjet e javës së 13-të dhe sektori përkatës në FSHF ka përcaktuar arbitrat që do…
Ylli i futbollit Mario Balotelli ka “goditur” sërish mendjet e shumë racistëve, të cilët e kanë ofenduar në rrjetet sociale,…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!