Skuadra e Partizanit vijon marshin prej kryesuesi, pasi në takimin e sotëm “Demat e Kuq” fituan në shifra minimale me…
Fitore arriti dhe Skënderbeu që mban në presion "demat e kuq". Korçarët mundën minimalisht Flamurtarin, me Shehin që fiton "derbin"…
Rikthimi në fushë i Lionel Messit "ka ndikuar" negativisht te Barcelona që ka pësuar humbjen e parë pas 9 takimesh…
11 nëntori i vitit 2018 do të mbahet mend gjatë nga Eros Grezda. Kjo pasi mesfushori i kombëtares shqiptare ka…
Në Korçë do të luhet një ndeshje mjaft interesante, ku Skënderbeu pret Flamurtarin. Korçarët na kanë mësuar në të shkuarën…
Roma ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Sampdorias. 4 me 1 është rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton…
Kastrioti është rikthyer te fitorja pas 7 takimesh, teksa ka mposhtur Kamzën me shifrat e thella 3-0. Heroi i takimit…
Liverpooli ka marrë kreun në Premier Ligë duke e mposhtur Fulhamit 2 me 0 në xhiron e 12-të. Në këtë…
Prej plot një dekade, Messi dhe Ronaldo ishin dominues në garën për “Topin e Artë”, duke e fituar trofeun më…
Ndonëse na ndajnë edhe pak orë nga ajo që është quajtur si kryesfida e kësaj jave me Milanit dhe Juventusit,…
Lojtarët e Atalantës, duke përgëzuar edhe Gjimshitin  kanë arritur të sigurojnë një fitore të pastër me rezultatin 4-1 ndaj Interit.…
Azize Nimani është krenare për prejardhjen e saj shqiptare, i kupton dhimbjet e popullit shqiptar të Kosovës, ku edhe ka…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!