Ish-lojtari i Interit dhe Milanit, Legjenda e futbollit, Ronaldo, është shtruar në spital në Ibiza që nga e premtja për…
Pas pothuajse një jete të tërë te ekipi i Barcelonës, mesfushori Andres Iniesta nuk është më pjesë e këtij ekipi…
Edicioni i 39-të i trofeut “Santiago Bernabeu” ka vënë përballë Real Madrid dhe Milan, me dy ekipet që e kanë…
Gerard Piqué, kapiteni i tretë i Barcelonës i befasoi të gjithë në konferencën për shtyp një ditë para Superkupës së…
Andres Iniesta ka mahnitur japonezët pasi ka shënuar një gol fantastik për Vissel Kobe. Pas një kombinimi me Lukas Podolski,…
Në “Santiago Bernabeu” mbrëmjen e sotme do të luhet një nga ndeshjet më të veçanta. Në fushën e këtij mitiku…
Ndeshja e quajtur “miqësore” midis U-23 të Malajzisë dhe Emirateve të Bashkuara Arabe u shndërrua në një betejë armiqësore, ku…
Synimi i Inter, Keita Balde Diao kishte mbetur jashtë skuadrës se Monacos për t’u përballur me Nantes dhe ka kaluar…
Alex Miescher, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Zviceriane të Futbollit, ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i tij për shkak…
Ka më shumë se dy javë që në Spanjë e Itali diskutohet për transferimin e Luca Modric. Për kroatin ka…
Atletja shqiptare Luiza Gega e cila është duke marrë pjesë në kampionatin Europian që po zhvillohet në Berlin, e ka…
Përveç merkatos cilësore në hyrje këtë vit Barcelona ka shkëlqyer edhe në dalje pasi prej 9 futbollistëve të larguar ka…

Lajmet e fundit

AMF, paralajmëron mbi rrezikun e investimeve online

Aktualitet

AMF, paralajmëron mbi rrezikun e investimeve online

Në kuadër të mbrojtjes së investitorit dhe edukimit financiar, Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka tërhequr së fundmi vëmendjen në lidhje me investimin në instrumentin “Kontratë për Diferencë” (CFD) për shkak...

MPJ: Perëndimi dhe Kosova do të vazhdojnë partneritetin e tyre

Bota Shqiptare

MPJ: Perëndimi dhe Kosova do të vazhdojnë partneritetin e tyre

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës është duke përcjellë me vëmendje qasjen destruktive të Serbisë në lidhje me krijimin e lajmeve të rrejshme, me qëllim përhapjen e propagandës dhe...

Lezhjanët thyejnë rekord për martesat, tiranasit mbeten të fundit

Aktualitet

Lezhjanët thyejnë rekord për martesat, tiranasit mbeten të fundit

Në shoqërinë e një vendi, martesa është një ngjarje e rëndësishme. Nuk është aspak çudi që martesat në ditët e sotme janë shumë më ndryshe se ato të viteve më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!