Eliminimi nga Kupa Sudamerikane mund t'i kishte kushtuar shtrenjtë mbrojtësit të Deportivo Cali, Juan Sebastian Quintero. 23 vjeçari është vendosur…
Pavarësisht dominimit në Çmimin e Madh të Brazilit, piloti i Reb Bull, Max Verstappen nuk arriti ta presë i pari…
Në praninë e Kristian Panuçit, Skënder Gegës dhe shumë personazheve të tjerë, Kukësi dhe Teuta zhvilluan një 90-minutësh të hapur,…
Sapo gjyqtari e sinjalizoi përfundimin e ndeshjes kundër Manchester Unitedit, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, shkoi drejt lojtarit të…
Të shtunën që lamë pas Borussia Dortmundit shënoi fitore të madhe me rezultatin 3-2 kundër Bayern Munichut në kuadër të…
Jemi në javën e 13-të Superligës dhe për habinë e të gjithëve Teuta ndodhet mbi Kukësin në tabelën e renditjes…
Jose Mourinho ka thënë se skuadra e tij nuk duhet të bisedojë për mundësinë e fitimit të titullit të Premierligës…
Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Brazilit, duke regjistruar fitoren e 10 në një sezon ku e ka…
Juventus ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Milanit me rezultatin 0-2 në "San Siro". Pas 8 minuta lojë…
Lewis Hamilton nuk e heq për asnjë moment këmbën nga gazi. Piloti i Mercedez triumfoi dhe në Çmimin e Madh…
Skuadra e Partizanit vijon marshin prej kryesuesi, pasi në takimin e sotëm “Demat e Kuq” fituan në shifra minimale me…
Fitore arriti dhe Skënderbeu që mban në presion "demat e kuq". Korçarët mundën minimalisht Flamurtarin, me Shehin që fiton "derbin"…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!