Elementi më i rëndësishëm i Futbollit mbetet sigurisht topi, për të cilin të gjithë lojtarët bëjnë “luftë” për ta marrë…
Në “Allianz Stadium” festa kishte nisur para se në fushë të zbriste skuadra, por në stadiumin e mbushur plot e…
Andres Iniesta është duke u përfolur si zëvendësuesi i Mikel Arteta, në postin e zëvendëstrajnerit te Manchester City, raporton “Yahoo…
Junus Sentamu merr ftesë nga kombëtarja. Sulmuesi i Tiranës, edhe pse bëri gati një muaj pushime, nuk është penalizuar prej…
Klubi i Kamzës, në faqen e saj zyrtare ka shpërndarë një akuzë të rëndë për sa i përket gjyqtarit që…
Lazio dhe Inter po përgatiten për epilogun e një sezoni emocionues, i cili do të kurorëzojë vetëm një nga këto…
Hamdi Salihi nuk ndalet së shënuari në kampionatin austriak me Neutadt, por skuadra e tij sot nuk ka shkuar më…
Duhen edhe 27 ditë nga fillimi i Botërorit i cili pritet të mbajë të mbërthyer para televizionit miliona sportdashës në…
Kur jemi pak ditë para ndeshjes finale të “Champions League” një lajm surprizë ka ardhur nga Sergio Ramos. Mbrojtësi dhe…
Më 26 maj në stadiumin ‘Olimpic’ të Kievit këngëtarja shqiptare Dua Lipa do të performojë në ceremoninë që do të…