Sipas medieve spanjolle pas humbjes 3-2 si mysafirë Borussia Dortmund, banka e Niko Kovac ka filluar të lëkundet. Te Bayern…
Kombëtaren shqiptare e pret sfida me Skocinë në Ligën e Kombeve, ku kuqezinjtë luajnë mundësitë e tyre të fundit për…
Kylian Mbappé është kthyer në profetin e futbollit francez. Në një moshë fare të re sulmuesi i Paris Saint Germain…
Mbyllja e javës së 13 të Kategorisë Superiore solli një tjetër humbje për skuadrën e Flamurtarit, e cila u mund…
Video Assistant Referee (VAR) do të jetë pika më e rëndësishme për diskutim në takimin e së martës mes aksionarëve…
Trajneri i kombëtares së futbollit, Christian Panucci, ka vendosur që të thërrasë një tjetër futbollist për grumbullimin e ndeshjeve me…
Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA,  ka paralajmëruar ekipet e mëdha se do t’i rihapë rastet e mbyllura në lidhje…
Anësori kosovar i Zvicrës dhe Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka thënë se vendimi për të mos udhëtuar e skuadrën e Jurgen…
Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka thënë se me qejf do ta merrte një pushim njëjavor pranë detit, megjithëse është…
Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave…
Eliminimi nga Kupa Sudamerikane mund t'i kishte kushtuar shtrenjtë mbrojtësit të Deportivo Cali, Juan Sebastian Quintero. 23 vjeçari është vendosur…
Pavarësisht dominimit në Çmimin e Madh të Brazilit, piloti i Reb Bull, Max Verstappen nuk arriti ta presë i pari…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!