Zonja e Vjetër ende ka besim në Szczesny Por, Juventus i ka ofruar një mundësi të dytë portierit rebel të…
Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në…
Debatet në rrjetet sociale, deklaratat e shumta në televizione e ironitë e njëpasnjëshme duket se kanë vajtur në fund, me…
Shqipëria do kërkojë fitoren në përballjen ndaj Skocinë dhe në këtë mënyrë do të mbyllë me 3 pikë aventurën në…
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll të mërkurën mbrëma zhvilloi stërvitjen e fundit në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë para ndeshjes…
Everton dëshiron të nënshkruaj me Chris Smalling si transfer të lirë gjatë verës. Kontrata e mbrojtësit 28-vjeçar përfundon në fund…
Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, në një intervistë të dhënë për mediet, ka folur lidhur me lëvizjen e…
Pas humbjes 3-2 ndaj Borussia Dortmund, sulmuesi i Bayern Munchen, Franck Ribery ka goditur me shuplakë një gazetar francez. Të…
Një rrjet mafioz që kontrollonte bastet online në Itali, është goditur këtë të mërkurë nga autoritetet anti-mafia në vendin fqinj.…
Transferimi te Barcelona nuk ka shkuar ashtu siç duhet për Arturo Vidal. Kiliani nuk po arrin të gjëj hapësira nën…
Nuk është hera e parë që N’Golo Kante bën që të flitet për të. Gjigand në fushë dhe një njeri…
Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo nuk do të jetë në ndeshjen e kombëtares së tij ditën e shtunë kundër Italisë,…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!