Neymar është në qendër të polemikave për sjelljen e tij në Kupën e Botës dhe RTS Sports ka zbuluar se…
Vjen tjetër dorëheqje zyrtare pas eliminimit nga kampionati botëror i futbollit “Rusi 2018”. Meksikanët u kthyer disa ditë më parë…
Merkato e futbollistëve aktualisht është në pritje që të përfundojë Botërori. Për momentin ka shumë pak lëvizje. Gjithsesi, disa goditje…
Një burrë rus ka kërkuar divorcin pas një sherri të madh me gruan e tij për çështjen se kush është…
Legjendat e futbollit Ronaldo dhe Lothar Matthaus kanë parashikuar se Brazili me sulmuesin kryesor Neymar, do të dalin kampionë të…
Mbrojtësi i Kroacisë, Domagoj Vida, ka thënë se ekipi i tij ka kapacitetet për të fituar Kampionatin Botëror 2018. Kombi…
Boksieri britanik James DeGale ka marrë vendimin për të hequr dorë nga titullim kampion bote i peshës super të mesme…
Pas eliminimit të kombëtares, Gjermania ka mbetur pa përfaqësues në Kupën e Botës, Rusi 2018. I konsideruar si një nga…
Ndërsa afrohemi në raundin çerekfinal të “Rusia 2018”, redaktorët e “Goal.com” kanë përftuar top-formacionin e 1/8 finale të Botërorit të…
Cristiano Ronaldo-n në të ardhmen duket se do ta shohim te Juventusi dhe spanjollja “Marca” ka përgatitur një artikull ku…
Mediat spanjolle kanë shkruar ditën e sotme se ish-presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, i cili po vuan një dënim për…
Brazili arriti të mposhtë Meksikën në fazën e 1/8-ve me një rezultat 2-0, duke e eliminuar përfundimisht nga Botërori “Rusi…

Lajmet e fundit

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Horoskopi

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Dashi Ky është momenti më i mirë për të riparë disa negociata dhe marrëveshje, të cilat mund t’iu sjellin rezultate të mëdha. Ka disa çështje nga të cilat do ju duhet...

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!