Juventus merr kupën e Italisë për të katërtën herë radhazi

E Enjte, 10 May 2018 15:22

Juventusi ka fituar ndaj Milanit me rezultatin 4-0 në finalen e Kupës së Italisë. Këtë sukses klubi nga Torino e arrin për herë të katër radhazi.

45-minutshi i parë ishte pa gola dhe me pak raste, ndërsa pjesa e dytë ishte komplet ndryshe. Ishte Mehdi Benatia ai që shënoi i pari në minutën e 56-të, pastaj edhe Douglas Costa në minutën e 61-të. Benatia shënoi edhe një herë në minutën e 64, ndërsa në minutën e 76-të erdhi dhe autogoli nga Nikola Kalinic.

Ndërkohë, Juve fitoi për herë të katër radhazi Kupën e Italisë, ndërsa në total ishte trofeu i 13-të. Roma ka nëntë kupa, kurse Interi shtatë, kurse Fiorentina dhe Lazio nga gjashtë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Globi

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Pas atentatit terrorist në Strasburg, Italia ka përshpejtuar aktivizimin e planit special të sigurisë i parashikuar për festat e fundvitit.  Ministria e Brendshme Italiane ka mbledhur me urgjencë Komitetin e Analizës...

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Bota Shqiptare

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Ambasada amerikane në Kosovë ka konfirmuar edhe një herë mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në siç ka thënë forcë me mandat për...

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Bota Shqiptare

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Pas 17 shkurtit, ditës së Pavarësisë së Kosovës, 14 dhjetori do të jetë ndoshta data e dytë zyrtare me më shumë peshë në shtetin e dytë të shqiptarëve në Europë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!