Skënderbeu shpallet matematikisht kampion i Superligës

E mërkurë, 09 May 2018 21:05

Humbja e Kukësit kundër Teutës dhe fitorja e Skënderbeut kundër Lushnjës i ka shpallur matematikisht kampionë të Superligës korçarët kur kanë mbetur edhe 3 javë për t’u luajtur.

Skënderbeu pas javës së 33 udhëheq me 72 pikë kundrejt 61 të Kukësit.

Ky është titulli i 8 në histori për skuadrën korçare që deri më 2016 kishte marrë 6 trofe radhazi, por pësoi një ndërprerje në sezonin e kaluar kur Kukuësi u shpall kampion.

Shpalljen kampionë e ka përshëndetur edhe klubi korçar me anë të një statusi në faqen zyrtare.

Modifikuar më E mërkurë, 09 May 2018 21:18

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Bota Shqiptare

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lëshuar një deklaratë pas votimit të ligjeve që i paraprijnë shndërrimit të FSK-së në ushtri. Deklarata e plotë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ripohojnë...

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Politikë

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Ka pasur momente tensioni në protestën e studentëve që po zhvillohet përpara kryeministrisë. Disa prej të rinjve kanë dashur që të largojnë prej aty studentin dhe aktivistin e Lëvizjes për Universitetin...

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Politikë

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Protesta e studentëve në të gjithë Shqipërinë ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme. Ndërkohë Studentët e Universitetit të Korçës kanë braktisur një mbledhje të Senatit. Nervozimi erdhi pas fjalimit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!