Çfarë ndodhi sot në takimin Lushnja-Skënderbeu?

E mërkurë, 09 May 2018 18:28

Një përmbysje e madhe ishte ajo e takimit Lushnja-Skëndërbeu. Ndeshja filloi me dy gola të Lushnjes për tju kthyer më pas me dyfishin e sulmeve nga korçarët.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e tëra në favorë të lushnjarëve të cilët shënuan në minutën e 39-ë me Përgjinin dhe në të 51-ën me Papën.

Ndërsa, korçarët ishin ata që dominuan gjithë pjesën e dytë me një sulm të pandalshëm golash. Ata arritën që të shënon 4 gola në vetëm 30 minuta.

Kundrasulmi startoi me Soue në minutën e 60-ë dhe ishte po ai autori i dy golave të tjerë që u shënuan në minutat e 70 dhe 82-ë.

I fundit i cili e mbylli këtë pjesë me gol ishte James në minutën e 85, duke sjellë që ky takim të mbyllej me rezultatin 2-4./55news.al

 

Modifikuar më E mërkurë, 09 May 2018 18:30

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!