Rinovon kontratën në moshën 52 vjeç, ish-lojtari i Serisë A thyen rekordin

Premte, 11 Janar 2019 18:01

Kazoushi Mirua, një emër ndoshta i panjohur për ditët e sotme, por ai është një futbollist që ka rinovuar kontratën në moshën 51-vjeçare. Shumë pak mund ta besonin që dikush mund të luante në këtë moshë futboll, kur shumica e lojtarëve shkojnë maksimumi 38-vjeç, në mos 40-të.

I njohur ndryshe edhe si King Kazu, ai ka thyer rekordin që më parë e mbante ish-portieri i Bërton Albion, Kevin Pole. Ai e ndërpreu futbollin e luajtur në moshën 51-vjeçare,në vitin 2014-të.
Ai ka rinovuar edhe për një vit, dhe do të luajë futboll deri sa të shkojë 52-vjeç me ekipin e Jokohama në “J2 Ligue” të Japonisë. Mirua, ka qenë pjesë e skuadrës së Xhenoas në Seria A në sezonin 1993-1994, ndërsa ka qenë edhe pjesë e Santosit në Brazil.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!