Tirana pranë goditjes së parë në merkato

E mërkurë, 09 Janar 2019 21:02

Tirana është gati të bëj lëvizjen e parë në këtë merkato janari.

Sipas burimeve për "Ora News", bardheblutë do e nisin nga mbrojtja forcimin e skuadrës dhe kanë vënë në shenjestër kapitenin e Erzenit, Jurgen Goxha. 26 vjeçari ka bërë paraqitje dinjitoze në Kategorinë e Parë, duke tërhequr vëmendjen e drejtuesve bardheblu.

Cilësitë e durrsakut kanë bindur edhe trajnerin, Ardian Mema, që e ka afruar në skuadër për një periudhë prove dy ditore, megjithatë shanset janë që Goxha të transferohet te 24 herë kampionët e vendit.

Sezoni aktual ka parë shumë dobësi në prapavijën e Tiranës, e cila ka pësuar 21 herë në 18 javët e para të Superligës. Madje, nga këto probleme, tekniku Mema ka edhe eksperimentuar, duke spostuar në qendër të mbrojtjes, lojtarin e linjës së majtë, Erion Hoxhallari.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!