Salah merr një çmim në Afrikë

E mërkurë, 09 Janar 2019 09:51

Mohamed Salah ka marrë një çmim në Afrikë. Sulmuesi i Liverpoolit dhe Egjiptit, Mohamed Salah është zgjedhur sot lojtari më i mirë i Afrikës për vitin 2018.

Salah ishte njëri prej më të mirëve në Liverpool vitin e kaluar derisa me Liverpool arriti deri në finale të Ligës së Kampionëve, ku ishte lënduar në minutat e parë të ndeshjes dhe Reds humbën nga Real Madridi me rezultat 3-1.

Salah para këtij çmimi mori edhe çmimin si lojtari më i mirë në Angli dhe për golashënuesin më të mirë në Premier Ligë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!