Revoltohet Joshua: Po stërvitem kot, më gjeni një rival

Tuesday, 08 Janar 2019 19:33

Anthony Joshua, kampioni i botës për peshat e rënda në kategoritë IBF, WBO dhe WBA ka dueluar për herë të fundit më 22 shtator në “Wembley”, ku mundi me “knock-out teknik" Alexander Povektin dhe mbrojti titujt kampion.

Pas atij dueli, boksieri britanik deklaroi se do të rikthehet në ring me 22 prill, sërish në “Wembley”, por 3 muaj nga kjo datë ai ende nuk ka asnjë rival. Dhe për këtë fakt, fajtor është menaxheri i tij, Eddie Hearn, i cili duhet t'i gjej rivalin Joshua sa më shpejt të jetë e mundur.

"Unë nuk e takoj Eddie prej 2 javësh, kështu që nuk e di se çfarë po ndodh. Kjo nuk është kohë e mjaftueshme për t'u përgatitur për një luftë të tillë. Ju duhet të dini se kush do të jetë rivali dhe kështu që ju të filloni përgatitjen nga tani. Unë duhet të di që tani. Pse duhet ta mësoj në fund të këtij muaji?

"Çfarë do të bëj, të rri dhe të pres? Jo, duhet të di se çfarë po ndodh kështu që unë mund të filloj përgatitjet. Këto lloj luftimesh, ju duhet t'i përgatisni tre, katër muaj më parë. Ju duhet të dini se çfarë po bëni paraprakisht dhe më pas të bëni testimin e duhur të drogës ".-tha 30-vjeçari.

Deontay Wilder dhe Tyson Fury, dy objektivat e Joshua janë shumë pranë një dueli mes tyre dhe për këtë, britaniku mund të përballet Dillian Whyte edhe pse Joshua preferonte një rival tjetër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!