Ronaldo i ‘zhytur’ në para, ja sa pritet të fitojë në 2019

Premte, 28 December 2018 20:18

Lojtari dhe fantazisti i Kombëtares së Portugalisë, Kristiano Ronaldo me shumë gjasa do ta nisë vitin e ri me shumë ndryshime. Portugezi tashmë njihet prej të gjithëve edhe në aspektin e financave, pasi rezulton si një nga sportistët më të paguar në botë.

Pavarësisht moshës e cila për momentin nuk është pengesë për Ronaldon, fillimi i vitit do të sjellë përmirësime në aspektin financiar nga paga dhe kontratat me reklamat.

Sipas përllogaritjeve, lojtari i Juventus do të përfitojë 110 milionë euro brenda 2019. Ai ka një marrëdhënie të leverdisshme me kompanitë më të mëdha në botë dhe paraja tashmë duke se e ka zgjedhur njërin e duhur dhe ai është Kriestiano Ronaldo.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!