Vllaznia i përgjigjet Erzenit, “dajak” Burrelit në Shkodër

Diel, 02 December 2018 16:31

Vllaznia i është përgjigjur Erzenit dhe Dinamos dhe pas fitores 3-0 ndaj Burrelit e ka çuar sërish në katër pikë diferencën me shijakasit e vendit të dytë. Skuadra kuqeblu kishte hyrë në fushë me objektivin e qartë për të fituar.

Goli u kërkua që në fillim dhe vonoi disia, pasi vetëm në minutën e 39-të të takimit u zhbllokua gjithçka në stadiumin “Loro Boriçi”. Ishte sulmuesi brazilian Zhunior ai që shënoi për Vllazninë dhe shkodranët shkuan në dhomat e zhveshjes në epërsi.

Pjesa e dytë nisi me një gol të shpejtë të Ignat. Mbrojtësi rumun qetësoi shpejt kuqeblutë, që vijojnë të qetë rrugëtimin e tyre për t’u rikthyer në Superiore. Seria e golave nuk ishte mbyllur, pasi edhe kapiteni Gilman Lika provoi të realizonte në portën e Burrelit.

Me rezultatin 3-0 u mbyll i gjithë takimi dhe Vllaznia shkoi në kuotën e 28 pikë, duke kryesuar renditjen pas 11 javëve kampionat. Burreli mbetet i parafundit, me 9 pikë të grumbulluara deri më tani.

KATEGORIA E PARË – JAVA 11
E diel. më 2 dhjetor 2018, ora 14:00

Vllaznia-Burreli 3-0
Shënues: Zhunior 39’, Ignat 49’, Lika 73’

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!