Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Premte, 16 November 2018 22:51

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila e mundi me rezultatin 1-2. Golin e vetëm për Uellsin e shënoi i zakonshmi Bejl, por nuk ishte i mjaftueshëm për skuadrën e tij.

Maqedonia ka marrë një fitore me shumë vlera në fushën e Lihtenshtejnit. Golin e parë për ballkanasit e shënoi sulmuesi me origjinë shqiptare, Enis Bardhi, ndërsa Nestorovski siguroi tri pikët për maqedonasit, që ngjiten në krye të grupit 4 në Ligën D.

Sllovakia ka shpartalluar 4-1 skuadrën e Ukrainës, por këta të fundit e kanë siguruar me kohë kualifikimin dhe luajtën si një miqësore. Edhe Armenia mori një fitore të thellë, pasi shkatërruar 6-2 skuadrën e Gjibraltarit, në fushën e këtyre të fundit./Veronik Istrefaj – vipsport.al/

Rezultatet e plota të Ligës së Kombeve:

Uells – Danimarkë  1-2

(Bejl 90′ / Jorgensen 42′, Brethuejt 88′)

Sllovaki – Ukrainë 4-1

(Rusnak 6′, Kucka 27′, Zrelak 52′, Mak 61′ / Konopianka 47′)

Qipro – Bullgari  1-1

(Zakariu 24′ / Dimitrov 89′)

Slloveni – Norvegji 1-1

(Verbic 9′ / Johnsen 85′)

Luksemburg – Maqedoni 0-2

(Bardhi 53′, Nestorovski 90+1′)

Gjibraltar – Armeni 2-6

(De. B 10′, Preslej 78’/ Movisjan 27′ 48′ 52′ 54′, Kartashan 66′, Karapetian 90+4′)

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!