Sadiku e refuzon ftesën e Shqipërisë, e do vetëm Kosovën

Premte, 09 November 2018 12:20

Loret Sadiku e ka refuzuar ftesën e Kombëtares se Shqipërisë derisa dëshiron që të luaj për Kosovën

Shqipëria ka vazhduar me rrëmbimin e lojtarëve shqiptarë te Kosovës edhe gjatë muajit nëntor, ku Panucci kishte ftuar në listë Ardian Ismajlaj dhe Loret Sadikun.

Derisa, Ardian Ismajlaj e ka pranuar ftesën e Panuccit, kështu nuk ka ndodhur me Loret Sadikun.

 

Pavarësisht ftesës së Panuccit për të luajtur për Shqipërinë, lojtari i Kasimpasa Loret Sadiku ka refuzuar që të udhëtojë në Tiranë për t’u përballur me Skocinë, pasi që ai dëshiron të luajë për Kosovën.

Më parë, Sadiku ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Suedisë, ai ka luajtur me Shqipërinë para se Kosova të bëhet anëtare e UEFA’së.

Pasi që Kosova nuk ishte e pranuar ndërkombëtarisht ishte e pamundur  që Sadiku të luaj për Kosovën, kurse tani  FFK duhet të konsultohet ligjërisht në FIFA për Sadikun.

Në anën tjetër gazeta Panorama, ka shkruar pak më parë që Kaçe do të jetë zëvendësimi për Sadikun në Kombëtaren shqiptare. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!