Europa League/ 3 shqiptarë titullarë te Lacio, ja sfidat e tjera

E Enjte, 08 November 2018 18:00

Do të luhen mbrëmjen e sotme 24 takimet e vlefshme për raundin e 4-t të grupeve në Ligën e Europës. E gjithë vëmendja është te skuadrat e mëdha si Milani, Arsenali, Çelsi apo dhe Lacio që janë dhe pretendentet kryesore për ta fituar trofeun e dytë më të rëndësishme për klube pas Ligës së Kampionëve.

Astana-Jablonec dhe Feberbahçe-Anderleht janë 2 sfidat e para që ngritën siparin e kësaj mbrëmje. Këto 2 përballe janë të vlefshme për grupet K dhe D. Ndërkohë në orën 18:55 do të jetë radha e Lacios, Çelsit, Sevijas.

Në sfidën përballë Marsejës, trajneri lacial, Simeone Inzagi ka vendosur të hedhë në fushë nga minuta e parë 3 shqiptarët, Thomas Strakosha, Valon Berisha dhe Riza Durmishi.

Ndërkohë për sa i përket Eros Grezdës, mesfushori nuk është preferuar nga trajneri i Rejnxhërsit në formacionin  titullar në transfertën ndaj Spartakut të Moskës, teksa pritet të marrë disa minuta në pjesën e dytë.

Ora 21:00 do të kulmojë me përballjen Betis-Milan, teksa kuqezinjtë do të tentojnë të hakmerren pas humbjes 1-2 në shtëpi ndaj spanjollëve të Betis. Sfidë tepër interesante pritet të jetë dhe ajo mes Arsenalit dhe Sportingut.

Lacio 470x459

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!