Ronaldo: Man United nuk bëri asgjë për të fituar

E Enjte, 08 November 2018 08:28

Cristiano Ronaldo tha se ish-klubi i tij nuk e meritoi fitoren pasi nuk bëri asgjë, dhe se Juventusi ka mundur t’i shënojë tri ose katër gola.

Ylli portugez e shënoi mbrëmë golin e parë me fanellën e Juves në Ligën e Kampionëve ndaj Manchester Unitedit, mirëpo në fund humbi 1-2 në Torino.

“Liga e Kampionëve është një garë speciale, ku duhet të fitosh, por nuk mund të qetësohesh pasi çdo gjë mund të ndodhë”, ka thënë Ronaldo pas takimit.

 

“Manchester Unitedi nuk bëri asgjë për ta fituar ndeshjen. Nuk kishte të bëjë me fat, pasi duhesh ta kërkosh fatin vetë, mirëpo ne ua dhamë atyre një dhuratë në fund”.

“Manchesteri nuk bëri asgjë, ata kishin dy shanse, ndërsa ne mund t’i shënonim tri ose katër gola”.

“Do të mësojmë nga gabimet tona dhe ende jemi në krye të grupit, kështu që çdo gjë është mirë”.

Në Grupin H Juventusi është në krye me nëntë pikë, Man United në vendin e dytë me shtatë pikë, Valencia pesë dhe Young Boys një pikë. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Moti i keq/ Ja qytetet që rrezikojnë nesër nga përmbytjet

Aktualitet

Moti i keq/ Ja qytetet që rrezikojnë nesër nga përmbytjet

Ndërsa verilindja dhe juglindja u përball me një situatë të pazakontë të reshjeve të borës, tashmë është jugu dhe jugperëndimi që mund të përballen me motin e keq. Për ditën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!