Levante “blindon” shqiptarin, zgjatet kontrata deri në vitin 2022

Tuesday, 23 October 2018 19:37

Futbollisti me orgjinë shqiptare, Enis Bardhi, që aktivizohet me kombëtaren e Maqedonisë dhe klubin e Levante në La Liga, ka rinovuar kontratën me ekipin spanjoll. Lajmin e ka dhënë klubi i Levante, që ka arritur marëveshjen e re me futbollistin shqiptar.

Kontrata e re e lidh Enis Bardhin me klubin e Levante deri në vitin 2022, duke e bërë atë një nga futbollistët më të rëndësishëm në skuadër. Pas nënshkrimit të kontratës së re, Enis Bardhi, ka deklaruar për kanalin zyrtar të klubit se:

“Jam shumë i lumtur dhe shpresoj se edhe shumë vite do të qëndroj te Levante. Ne gjithmonë luajmë me 12 lojtarë, pasi tifozët tanë janë fantastik. Gjithmonë i dëgjoj brohoritjet ‘Bardhi’, ‘Bardhi’, dhe më vjenë shumë mirë që më mbështesin”, deklaroi 23-vjecari.

Bardhi deri tani ka luajtur në 38 ndeshje për Levanten dhe ka shënuar 9 gola, një prej tyre në sezonin e ri. Enis Bardhi është një nga lojtarët më të rëndësishëm të ekipit të Levantes, që këtë sezon ka një tjetër ritëm në La Liga. Pjesë e skuadrës spanjolle është dhe sulmuesi i Shqipërisë, Armando Sadiku, i cili aktualisht është duke vijuar fazën e rikuperimit nga një dëmtim në ligament.

Modifikuar më Tuesday, 23 October 2018 19:52

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!