Bardhi rinovon me Levanten

Tuesday, 23 October 2018 18:44

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi ka rinovuar edhe për dy vite kontratën me skuadrën nga La Liga, Levante që ka njoftuar të martën.

Me kontratën e re, Bardhi do të jetë pjesë e klubit spanjoll deri në verën e vitit 2022, me mundësi vazhdimi edhe për dy vite tjera, transmeton Koha Ditore.

Mësohet se në këtë kontratë, Bardhi ka edhe një klauzolë lirimi në vlerë prej 30 milionë eurosh. Mesfushori 23-vjeçar, vitin e shkuar iu bashkua Levantes nga Ujpesti i Hungarisë për 1.5 milionë euro dhe në edicionin e tij të parë në La Liga shkëlqeu me nëntë gola në 26 paraqitje.

Këtë edicion, Bardhi ka një gol dhe një asistim në tetë ndeshje kampionale. "Unë jam shumë i lumtur te Levante dhe shpresoj që ta ndihmoj klubin edhe për shumë vite tjera", ka thënë Bardhi pas rinovimit të kontratës. Bardhi është reprezentues i rregullt i Përfaqësueses së Maqedonisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Aktualitet

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Në një video, pak muaj përpara se të ndahej nga jeta, Ibrahim Basha shihet duke bërë stërvitje. Ai kishte marrë pjesë në disa misione në Afganistan me trupat ushatarake, ishte...

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Aktualitet

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Kamera e emisionit BOOM ka shkuar në qytetin e vogël të Prrenjasit, për të parë kushtet e kopshtit publik të këtij qyteti. Aty duket sikur koha ka ndaluar, pasi kushtet janë...

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Lifestyle

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Kate Middleton ka treguar së fundmi vështirësitë e të qenurit nënë. Dukesha është nënë e tre fëmijëve dhe ka ndarë me të gjithë, sfidat e të qenurit prind. “Është shumë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!