Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Tuesday, 16 October 2018 22:56

Franca i është falur një superforme të Antoine Griezmann për të likujduar Gjermaninë dhe për të siguruar matematikisht vendin e parë në grupin 1 të League A.

Në "Stade de France" kampionët në fuqi të botës e panë vetën në disavantazh pas vetëm 14 minutash lojë, pasi Toni Kroos nga 11 metra larg e kishte të pamundur të gabonte. Një gol që u duk sikur ringjalli "Pancerat" të cilët nuk po kalojnë një formë të mirë.

Megjithatë, rrjeta e mesfushorit të Realit ishte thjeshtë një iluzion, pasi ylli i "Gjelave" Antoine Griezmann tregoi të gjitha cilësitë e tij në minutat 62 dhe 80-të , për t'i dhënë fitoren e radhës të tijëve dhe sigurimin e raundit të ardhshëm në Ligën e Kombeve. Ndërkohë kjo humbje mund të sjellë probleme në kampin gjerman, me Joachim Low që rrëzikon shkarkimin.

Në League B, u regjistruan dy rezultate identike, me Uellsin që fitoi 1-0 në transfertën e Irlandës së Veriut, ndërsa Ukraina mposhti në shtëpi 1-0 Republikën Çeke. Me të njëjtin rezultat fitoi dhe Norvegjia e League C ndaj Bullgarisë, ndërsa takimi tjetër i këtij grupi, mes Sllovenisë dhe Qipros u mbyll në barazim 1-1.

Magjia Gjibraltar ka nisur edhe mbrëmjen e sotme, me modestët që kanë mposhtur një tjetër skuadër të vogël, Lihtenstenin. Gjibraltari ia doli të fitojë 2-1 ndaj Lihtensteinit, ndërsa pak ditë më parë befasoi Armeninë 1-0.Në takimin tjetër të League D, mes Letonisë dhe Gjeorgjisë, fati i buzëqeshi këtyre të fundit të cilët fituan me rezultatin e thellë 3-0.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!