“Ai as nuk më pa në sy”, Khabib tregon detajin e “rrallë” në ndeshjen ndaj McGregor

Tuesday, 16 October 2018 08:19

Khabib Nurmagomedov po shndërrohet në një ndër sportistët më të ndjekur në botë pas fitores ndaj Conor McGregor.

Rusi së fundmi ka dhënë një intervistë për "Russia Today", ku ka folur për ndeshjen e 6 tetorit ndaj irlandezit.

Nurmagomedov pohoi se e kishte parë më parë se të fillonte ndeshja, se McGregor nuk ishte gati për këtë ndeshje.

Ai tha:

Kur je ballë për ballë me kundërshtarin, mund të kuptosh shumë gjëra duke e parë në sy. Ai mund të thotë ç’të dojë, por shikoni se ku i kishte sytë. Ai ishte momenti që kuptova se e kisha thyer."
Por gjendjen e dobët të irlandezit, Khabib e kishte vënë re edhe më parë.

Rusi u shpreh:

Ai as nuk më pa në sy. Mendoj se ai po shihte diku në mes të syve, por asnjëherë në sy. Gjithçka që ndodhi, konferenca për shtyp, peshimet stërvitja e hapur…sa më shumë i afroheshim ndeshjes aq më shumë u thye. Dhe kur ishim brenda kafazit e pashë në sy, pashë gjendjen e tij dhe e kuptova se ishte thyer.”
Kujtojmë se Khabib Nurmagomedov nuk ka regjistruar ende asnjë humbje në kafaz, ndërsa së fundmi po përflitet shumë për një ndeshje boksi ndaj Mayweather, si një ndeshje ku ai do mund të fitonte shumë para, si rast humbje apo fitoreje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Show-biz

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Disa javë më parë, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli u bënë kryefjala e mediave dhe çifti më i komentuar në rrjete sociale. Dedikimet e ëmbla për njëri-tjetrin e më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!