Drejtori i Barcelonës del kundër Vidal: S’ka respekt për shokët e skuadrës

E Enjte, 11 October 2018 19:46

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, është një lojtar që ska respekt për shokët e skuadrës, sipas drejtorit të katalanasve, Pep Segura.

Ish-lojtari i Juventusit dhe Bajernit është kundër Rakitiç, Kutinjos, Artur dhe Rafinja për një vend titullari në mesfushë. Ai kohët e fundit e publikoi zhgënjimin e tij në rrjetet sociale, duke ironizuar pas ndeshjes kundër Totenhamit.

Drejtori i përgjithshëm i Barcelonës, Pep Segura, tha për mediet spanjolle: “Një profesionist duhet të tregojë respekt për shokët e tij të ekipit, për dhomën e zhveshjes dhe për trajnerin, edhe nëse vendimet që merren nuk janë gjithmonë ato që ai pret.”

“Vidal e di se ai ka bërë një gabim dhe se atij i mungon respekti për shokët e tij, jam i sigurt se do të ndryshojë”,- tha Segura.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Politikë

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Debati për përfaqësimin me ministrin Taulant Balla si kryetar i delegacionit shqiptar të Stabilizim-Asociimit në PE pas dhjetëra akuzave që po shtohen ndaj tij për pengim të drejtësisë dhe bashkëpunim...

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Globi

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë miratuar sanksione të reja, të cilat shënjestrojnë personat që përdorin armë kimike në gjithë botën. Vendimi i 15 tetorit, do t’i lejojë Bashkimit Evropian...

Shtohen lindjet me operacion

Aktualitet

Shtohen lindjet me operacion

Ndër 5 bebe një vjen në jetë me operacion dhe jo me lindje natyrale. Sipas statistikave, nga viti 2000 deri më sot, lindjet çezariane janë trefishuar në nivel global. Të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!