Tirana merr vendimin e shumëpritur, shkarkohet trajneri Ze Maria

E Enjte, 11 October 2018 16:28

Ze Maria është shkarkuar nga roli i trajnerit të Tiranës. Rezultatet negative në javët e fundit, loja e dobët, kontestimet e tifozëve dhe fakti që kryeqytetasit tashmë ndihen në pozita jo komode, pritet që të detyrojë presidentin Refik Halili të marrë vendimin për të shkarkuar brazilianin nga stol bardheblu.

Lajmi bëhet i ditur nga “Supersport” që raporton se vendimi për shkarkimin e Ze Marias është marrë, ndërkohë që pritet vetëm zyrtarizimi i këtij vendimi.

‘’Situata ime është e vështirë. Rezultatet negative nuk i pëlqejnë askujt. Por, më shumë ndihem keq për mënyrën sesi vijnë këto rezultate negative. E përsëris, humbja të dhemb. Ndihem keq, i trishtuar, i dëshpëruar, sepse kur ti krijon dhe nuk shënon, kjo është akoma më keq dhe pastaj çmendesh fare.’’ deklaroi pas humbjes 1-0 ndaj Laçit, trajneri i Tiranës, Ze Maria për Panorama Sport.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Aktualitet

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë.  E kontaktuar dje nga “Panorama”, Vjollca Koxha mohoi që i shoqi...

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

Lifestyle

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kësaj dite është ngritja e vetëdijes së institucioneve dhe qytetarëve mbi rëndësinë që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!