Skënderbeu-Tirana/ Zhbllokohet supersfida, bardheblutë në avantazh

Saturday, 22 September 2018 19:18

Po luhet në Korçë supersfida mes Skënderbeut dhe Tiranës. Që të dy skuadrat vijnë në këtë përballje me fitore. Bardhekuqtë e Orges Shehit mposhtën Flamurtarin me rezultatin 0-2, ndërsa kryeqytetasit triumfuan ndaj Luftëtarit 3-1. Skënderbeu kërkon arratinë në këtë përballje, ndërsa Tirana është e detyruar të rikuperojë pikët, pas një starti jo të mirë.

Skuadra korçare në 4 takime kanë grumbulluar 10 pikë, ndërsa bardheblutë vetëm 4. Një përballje tepër emocionuese, që është shoqëruar gjithmonë me rivalitet në fushën e lojës. Kjo sfidë zhvillohet pa praninë e tifozëve pasi fusha e Skënderbeut është e dënuar me 5 ndeshje.

Goli erdhi në minutën e 20. Pas një krosimi nga e djatha, mesfushori Edon Hasani gjuan bukur me kokë duke kaluar në avantazh bardheblutë. 

Modifikuar më Saturday, 22 September 2018 19:21

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë është Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme ose INF?

Aktualitet

Çfarë është Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme ose INF?

Presidenti Donald Trump është zotuar të tërhiqet nga një marrëveshje e rëndësishme e armëve nga periudha e Luftës së Ftohtë me Rusinë, duke akuzuar Moskën për shkelje të saj. Ja...

Takim Bolton-Putin për traktatin e raketave bërthamore

Globi

Takim Bolton-Putin për traktatin e raketave bërthamore

Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, John Bolton takohet të martën në Moskë me presidentin Vladimir Putin për të shpjeguar se pse Presidenti Donald Trump do të nxjerrë Shtetet e Bashkuara...

Erdogan: Kashoggi, viktimë e një vrasjeje me paramendim

Aktualitet

Erdogan: Kashoggi, viktimë e një vrasjeje me paramendim

Presidenti turk Recep Taip Erdogan tha të martën se vrasja e gazetarit saudit Jamal Kgashogi ishte akt i paramenduar dhe se personat përgjegjës, përfshirë ata që dhanë urdhër për vrasjen...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!