Merkato/ Vetëm tri ditë kohë për 10 lojtarët e mëdhenj në Premier League

Tuesday, 07 August 2018 17:59

Edhe pak kohë na ndajnë nga fillimi i sezonit të ri futbollistik në Premier League. Të enjten, më 9 gusht, në orën 18:00, sipas orës sonë lokale, merkatoja që lëviz më shumë para në futbollin botëror, ajo e Anglisë, mbyllet. Dhe ka jo pak nga ata lojtarë mjaft të njohur, që duhet të zgjidhin të ardhmen e tyre brenda tri ditëve. 10 prej tyre, më të habitshmit, janë si në vijim, më poshtë:

1. I kritikuar nga Mourinho për arsye sportive dhe jashtë sportit, sulmuesi duket se ka arritur kulmin e tij të durimit. Për pasojë, është i etur të gjejë një dalje nga rruga e njëjtë me “Djajtë e Kuq”, ku aktivizimi me trajnerin portugez duket me pikatore, ose fare i pamundur.

2. Nuk ka vend në formacionin e trajnerit Unai Emery. Sporting nga Portugalia dhe West Ham luftojnë për t’i marrë shërbimet e tij.

3. Ai ka bërë gjithçka të mundshme për të shkuar te Real Madridi, por klubi i bardhë nuk është i gatshëm të paguajë milionat e shumta, të kërkuara nga Chelsea. Duket sikur belgu do të vazhdojë në Londër.

4. Një nga zbulimet angleze në Kupën e Botës së Rusisë, ai lakmohet nga Manchester United, me Jose Mourinhon të dëshpëruar për qendërmbrojtësin. Leicester City, klubi i tij, luan me ankthin e gjeneruar nga trajneri portugez.

5. Atij i përfundon kontrata në vitin 2019 me Arsenalin. Chelsea dhe West Ham janë dy nga skuadrat, me të cilat është i lidhur nga zërat e merkatos së kësaj vere.

6. Ai është në listë për të marrë përsipër mbrojtjen e portës në “Stamford Bridge”, por nuk është i vetmi kandidat. Evertoni, pas paraqitjes së bërë me Anglinë në Kupën e Botës së Rusisë, mund të jetë klub shumë i vogël për të.

7. Nuk ishte i padiskutueshëm për trajnerin Pochettino sezonin e kaluar. Është konfirmuar në Kupën e Botës së Rusisë dhe shihet si alternativë për të forcuar disa mbrojtje. Thuhet se Manchester United ka një marrëveshje me të, por duhet që Tottenham të sigurojë zëvendësuesin e belgut, që ai të transferohet në “Old Trafford”.

8. Atij i përfundon kontrata për një vit dhe dëshiron të luajë në Madrid, për arsye personale. Real Madridi është duke pritur për të dhe Chelsea është në kërkim të zëvendësuesit.

9. Chelsea dhe Tottenham po luftojnë për këtë ish-lojtar të Manchester United, që duket në rrugën e lënies së Crystal Palace.

10. Ai dëshiron të largohet nga Manchester United, pasi ka një marrëdhënie tepër të ftohtë me Jose Mourinho. Sidoqoftë, çmimi i këtij kampioni bote dhe paga e tij e bëjnë të vështirë këtë gjë. Edhe pse gjithçka është e mundur me një menaxher si Raiola. Barça ka bërë ofertën e saj, por francezi duket se dëshiron të rikthehet te Juventusi, për të luajtur përkrah Cristiano Ronaldos./ Telesport

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Aktualitet

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Njollat e bardha në lëkurë ndryshe quhen Vitiligo. Ky problem shëndetësor shfaqet në çdo pjesë të trupit. Një karakteristikë e këtyre njollave është se janë simetrike. Pra nëse këto njolla dalin në...

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Aktualitet

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Përdorimet mjekësore të rozmarinës datojnë që në lashtësi. Kjo bimë çmohet si mirëmërëse për gjithë organizmin dhe për shëndetin e mëlçisë gjithashtu. AgroWeb.org sjell më poshtë një kurë të shëndetshme dhe krejt...

Icardi: Të fitosh derbin në minutën e 93 është edhe më bukur

Sport

Icardi: Të fitosh derbin në minutën e 93 është edhe më bukur

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi që ishte “heroi” i Interit në derbin lokal kundër Milanit ka deklaruar pas takimit se të fitosh ndeshje të tilla në minutat shtesë është edhe më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!