Kukësi nis ëndrrën e “Champions League”, ndiqeni ndeshjen Live

E mërkurë, 11 July 2018 19:47

Kukësi nisi sot aventurën në “Champions League” teksa në fazën e parë eliminatore do të ndeshet me skuadrën e Valetës.

Ndeshja po luhet në “Loro Boriçi” mes Kukësit dhe Valleta-s, e vlefshme për fazën e parë eliminatore të “Champions League”.

Ekipi i drejtuar nga Pacult do të kërkojë të mbyllë gjithçka që në ndeshjen e parë që luhet në “Loro Boriçi” ndaj maltezëve, një skuadër e cila të paktën në letër nuk konsiderohet e një vështirësie të lartë.

Për këtë takim tek verilindorët nga minuta e parë në formacion do të jetë 5 futbollistë debutues.

Komenti i ndeshjes

45′ Përfundon pjesa e parë

35′ Rasti më i pastër i takimit, teksa pas një përgjumje të mbrojtjes së Kukësit, Fontanela del i vetëm përballë Frashërit, ndërsa gjuajtja e tij është për t’u harruar.

29′ Shameti kërkon të surprizojë portierin kundërshtar, duke provuar në aventurë një gjuajtje që nga zona e verilindorëve, por portieri kundërshtar arrin të kontrollojë topin edhe pse nuk shfaq siguri.

25′ Mundësi e mirë për ekipin maltez, teksa Piçolo provon Frashërin me një gjuajtje nga krahu i majtë, por nuk ka probleme për portierin e Kukësit.

19′ Musolli krijon rastin e parë të rrezikshëm, duke i afruar golit me një gjuajte nga distanca.

15′ Aksion fantastik i futbollistëve të Valletës, që dalin me pasime të shumta nga mbrojtja e tyre në sulm, por gjuajtja e Penës devijohet nga Rrumbullaku.

10′ Kombinime të bukura mes Shkodrës dhe Plakut në krahun e djathtë të sulmit, por mbrojtësit e Valettës kanë evituar situatën e rrezikshme në portën e tyre.

5′ Minuta të mira që flasin për ekipin shqiptar. Qaqi ka goditur me kokë pas krosimit të Shkodrës, por pa shënjestruar portën e mbrojtur nga Bonelo.

2′ Ekipi maltez e kërkon menjëherë golin e avantazhit, por mbrojtja kuksiane tregon e vëmendshme për të larguar çdo top që i afrohet zonës së tyre.

1′ Ka nisur takimi në “Loro Boriçi”

Modifikuar më E mërkurë, 11 July 2018 20:56

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Barcelona-Girona 1-0, Lionel Messi nuk ndalet

Sport

Lionel Messi shënon golin e avantazhit për Barcelona në minutën e 19. 1-0 udhëheqin blaugranat ndaj Girona në Camp Nou.

Goditën barbarisht 55-vjeçaren, arrestohet njëri prej autorëve në Durrës

Aktualitet

Policia në Durrës ka arrestuar 28-vjeçarin Admir Koleci, banues në Manëz pasi së bashku me dy të tjerë plagosi me mjete të forta 55-vjeçaren Qesfere Koleci për shkaqe pronësie. Ndërkohë ende...

Dy shenja që tregojnë se është vetëm epsh, e jo dashuri

Lifestyle

Nëse keni filluar të dilni me dikë por thjesht nuk mund ta kuptoni nëse keni filluar ta dashuroni apo thjesht është diçka seksuale, atëherë vërtetë se jeni konfuz. Sarah Louise Ryan...