Zyrtare/ Cristiano Ronaldo transferohet tek Juventus për 105 mln euro

Tuesday, 10 July 2018 18:04

Ylli i Real Madrid ose më saktë ish-yll, Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit. Pas shumë haludimeve dhe pritjeve mediat në Spanjë dhe Itali kanë raportuar se gjithçka është mbyllur për shifrën e 105 mln eurove.

Për portugezin do të shkojnë 120 mln euro, të cilat do t’i përfitojë për 4 vite.

Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë futbollisti portugez me anë të një letre të hapur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Humbi jetën duke shpëtuar të fejuarën, ish-kryeministri mesazh për familjen e Ervid Palaj   

Aktualitet

Humbi jetën duke shpëtuar të fejuarën, ish-kryeministri mesazh për familjen e Ervid Palaj  

I riu Ervid Palaj humbi jetën mesditën e sotme në Vilun, pasi shpëtoi të fejuarën e tij dhe motrën nga mbytja. Mesazhe të shumta ngushëllimi kanë ardhur nga të gjitha anët.  Gjesti...

Turqi, 2 mijë notarë në garë në Bosfor

Globi

Turqi, 2 mijë notarë në garë në Bosfor

Në Turqi, më tepër se dy mijë njerëz zhvilluan sot gara noti nga Azia për në Europë, si pjesë e garës së përvitshme Ndërkontinentale të Bosforit. Notarët përshkruan ngushticën që lidh...

Shehu: Bushati bëri rolin e strucit

Politikë

Shehu: Bushati bëri rolin e strucit

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka reaguar lidhur me deklaratat që bëri sot Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, Shehu thotë se...