“Mbappe? Para 1 viti nuk e dija se kush ishte ai”

Tuesday, 10 July 2018 08:58

Mesfushori i Belgjikës, Kevin De Bruyne, e ka pranuar se dinte shumë pak rreth Kylian Mbappes para një sezoni e gjysmë, edhe pse parashikon se sulmuesi francez do të bëhet yll i 15 viteve të ardhshme.

Franca dhe Mbappe do të ballafaqohen me De Bruyne dhe Belgjikën në gjysmëfinale të Kupës së Botës sonte në Shën Petersburg, 18 muaj pasi 19-vjeçari zuri vend në ekipin e parë të Monacos dhe shkëlqeu në Ligën e Kampionëve dukë u bërë ndër adoleshentët me të ardhmen më të ndritur në botën e futbollit.

Mesfushori i Manchester Cityt de Bruyne e pranoi se mezi e njihte Mbappen para se ai të shënonte gol në dy ndeshjen e një ndeshjeje të jashtëzakonshme në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve, e cila u mbyll 6-6 pas dy ndeshjeve, me skuadrën nga Ligë 1 që kaloi tutje falë golave të shënuara si mysafirë.

“Kur luajtëm kundër Monacos, ai i kishte luajtur vetëm 10 ndeshje deri atëherë. Nuk kishte luajtur shumë futboll t’ju them të drejtën”, tha De Bruyne.

“Në atë kohë nuk e njihja, por tani ka një vit e gjysmë që luan. Tani luan për një ekip të madh [PSG]. Edhe për Francën ka luajtur shumë, njëlloj në Ligën e Kampionëve. Tani është lojtar tjetër”, shtoi ai.

“Do të jetë ylli i 15 viteve në vazhdim. Ka pasur vit fantastik dhe madje mund të përmirësohet ende, nëse është e mundur”, theksoi belgu. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të rinjtë në Kosovë rrezikojnë nga radikalizmi në lojrat online

Bota Shqiptare

Të rinjtë në Kosovë rrezikojnë nga radikalizmi në lojrat online

Egzoni dhe Rajmondi, njëri 17 tjetri 19-vjeçar luajnë me orë të tëra lojëra përmes internetit. Ata gjatë kësaj kohe bisedojnë me lojtarë të tjerë nga e gjithë bota përmes mundësisë...

Presidenti Trump kthehet në OKB një vit pas fjalimit për Korenë e Veriut

Globi

Presidenti Trump kthehet në OKB një vit pas fjalimit për Korenë e Veriut

Presidenti Donald Trump shkon të hënën në Kombet e Bashkuara për të marrë pjesë në takimet e përvitshme të udhëheqësve botërorë. Nga luftrat, tek ndryshimet e klimës, tek uria dhe...

Skënderbeu-Tirana/ Zhbllokohet supersfida, bardheblutë në avantazh

Sport

Skënderbeu-Tirana/ Zhbllokohet supersfida, bardheblutë në avantazh

Po luhet në Korçë supersfida mes Skënderbeut dhe Tiranës. Që të dy skuadrat vijnë në këtë përballje me fitore. Bardhekuqtë e Orges Shehit mposhtën Flamurtarin me rezultatin 0-2, ndërsa kryeqytetasit...