Ardian Mema bëri deklaratën e tij të parë si trajner i skuadrës së Tiranës. I ardhur nga Flamurtari, tekniku i…
Manchester United nuk është në shitje! Kjo është përgjigjja e familjes Glazer, e cila thuhet se ka refuzuar një ofertë…
Christiano Ronaldo vazhdon betejën e tij ndaj akuzave për përdhunim nga modelja amerikane, Kathryne Mayorga. Futbollisti portugez mohon çdo akuzë…
Kombëtarja e Maqedonisë ka marrë fitoren e tretë radhazi në po aq ndeshje në Ligën e Kombeve, duke kryesuar grupin…
 “Do të kisha dashur që të luaja krah Zinedine Zidane”. Luka Modriç, i cili është stërvitur nga Zizou te Real…
Kombëtarja shqiptare doli me kokën ulur nga “Turner Stadium” i Beer Shevës, pasi u mposht nga Izraeli me rezultatin 2-0,…
Nuk është e vështirë të nisësh një gjyq, por ta fitosh atë… Cristiano Ronaldo e di mjaft mirë se për…
Jose Mourinho kërkon me çdo kusht që të marrë në skuadër Ivan Perisic dhe Ante Rebic, për të shpëtuar sezonin…
Sabien Lilaj mohoi pretendimet e Panuccit se ishte i dëmtuar dhe prandaj nuk ishte thërritur. “Grumbullimi im? Nuk e di…
Kapiteni i Holandës, Virgil van Dijk, shpreson që fitorja 3:0 ndaj Gjermanisë të shtunën në Ligën e Kombeve do të…
Shqipëria luajti në transfertë me Izraelin ndeshjen e tretë të Grupit A (Liga C) të Ligës së Kombeve. Pjesa e…
8 minuta ka rezistuar skuadra shqiptare përballë Izraelit. Shqipëria e nisi mirë dhe në momentin kur Balaj ishte shumë pranë…

Lajmet e fundit

48 gazetarë të vrarë brenda 2018

Aktualitet

48 gazetarë të vrarë brenda 2018

Dyzet e tetë gazetarë janë vrarë deri tani këtë vit, sipas përllogaritjeve të Zërit të Amerikës. Ata i shtohen rreth një mijë gazetarëve të vrarë në dekadën e kaluar. Disa kanë...

Kroacia feston 5 vjetorin e anëtarësimit në BE, çfarë mësimi mund të marrë Kosova

Globi

Kroacia feston 5 vjetorin e anëtarësimit në BE, çfarë mësimi mund të marrë Kosova

Në vitin e pestë të integrimit të Kroacisë në Bashkimin Evropian, ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq tha se është koha për ndryshim dhe sipas saj gjëja më e...

Më 22 tetor hapen zyrat e shërbimit – Edhe Turqia do të lehtësojë procesin e shtetësisë për investitorëve të huaj

Globi

Më 22 tetor hapen zyrat e shërbimit – Edhe Turqia do të lehtësojë procesin e shtetësisë për investitorëve të huaj

Turqia do të hapë zyra shërbimi për të lehtësuar procedurat e shtetësisë ose lejes së qëndrimit afatgjatë për investitorët e huaj, njoftoi Ministria e Brendshme e Turqisë. Muajin e kaluar, vendi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!