Idris Sulejmani me origjinë nga Tetova ka lindur dhe jeton në Kroaci është një personalitet në këtë shtet. Ai kandidon…
Milan kthehet në europë dhe mund të marrë pjesë në Europa League 2018/2019. Cas anulloi vendimin e Uefa për ta…
Ndonëse jemi në vitin 2018 racizmi është një nga problemet kryesore që prek çdo fushë dhe çdo vend të botës.…
Ronaldo ka bërë një kërkesë historike, në lidhje me transmetimin e Serie A-së. Ai ka kërkuar që çdo ndeshje e…
Edhe pse mbylli një sezon thuajse të shkëlqyer me skuadrën e Atalantas në Serie A, sërish Etrit Berisha duket se…
Më në fund vjen vendimi për Milanin. UEFA e pezulloi nga Europa League, por është CAS-i që ka hedhur poshtë…
Pas muajsh plot me spekulime, më në fund Neymar ka zbuluar të ardhmen e tij. Sulmuesi brazilian, në një ceremoni…
Duhet ta falni Antonio Konten nëse të premten e shkuar u ndie sikur po përsëritej historie. Fundja, nuk është hera…
Ka arritur të transferohet tek Aris Thessaloniki një prej mesfushorëve më të mirë të kombëtares shqiptare, Migjen Basha. Lidhur me…
Chelsea dhe Real Madrid bien dakord për 190 milionë euro, që të transferojnë Eden Hazard në “Bernabeu”. Kështu njofton sot…

Lajmet e fundit

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Aktualitet

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Shqipëria do të përfshihet nga vala e të nxehtit. Sipas METEOALB, kjo fundjavë pritet të jetë përvëluese. Shqipëria do mbetet në periferi të valës së të nxehtit Afrikan, e cila gjatë...

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Aktualitet

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Gjatë vitit 2018 eksportet drejt Spanjës nga Shqipëria kanë pësuar një dyfishim të vlerave për gjashtëmujorin e parë. Po ta krahasojmë me periudhën Janar-Qershor të vitit të kaluar duket qartë se...