Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, të hënën ishte prezente në koncertin recital, të organizuar në nderim…
Këngëtarja e njohur e shumë hiteve, Miley Cyrus ditën e sotme ka festuar 26-vjetorin e lindjes. Në fakt festimet për…
Aktorja e njohur Sophie Turner, në një intervistë për jetën e saj private, ka theksuar se i pëlqen dhe përdorë…
Nëse ndonjëherë pas seksit në dhomën e hotelit keni menduar se ka qenë shumë më i mirë se sa në…
Sivjet celebrohet 50-vjetori i albumit të famshëm ”White”, kompozuar nga grupi ”Beatles”. Stili i grupit anglez ndikoi në publik, duke…
Erjona Sulejmani, ish-bashkëshortja e Blerim Xhemailit, u është përgjigjur disa pyetjeve në llogarinë e saj në Instagram, duke konfirmuar edhe…
"Kënga Magjike" mban këtë vit edicionin e 20 dhe së shpejti nisin netët finale në Pallatin e Koncerteve. Siç është bërë…
Pas angazhimeve të shumta dhe në pritje të publikimit të albumit të saj të dytë i cili vjen nesër, Rita…
Fotoja e djeshme e Oriola Marashit, e cila kishte ekspozuar thithkën e gjoksit të majtë, i vuri flakën internetit. Ndjekësit…
Rita Ora ka folur për Kosovën dhe gjuhën shqipe në intervistën për revistën ‘Stylist’. Këngëtarja me prejardhje shqiptare ka pozuar…
Ajo ndër të tjerash ka folur edhe për prejardhjen duke thënë se ndihet krenare si rikujtuar koncertin madhështor në Prishtinë…
Luana Vjollca padyshim që është një nga moderatorest më të dashura të ekranit. Ajo ka fituar mijëra fansa të cilët…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!