Quentin Tarantino i ka dhënë fund beqarisë dhe është martuar me të fejuarën e tij Daniella Pick, në një ceremoni…
E ndërsa çdo shqiptar, festoi  festën e Pavarësisë, këngëtari Alban Skënderaj dhe Miriam Cani ishin përqendruar tek një tjetër gëzim.…
Dyshja e Threedots sjellin këngën e re Bruno dhe Flori Mumajesi janë bërë bashkë në studio për të punuar për…
Departamenti izraelit i Antikitetit njoftoi sot gjetjen e një maske prej guri me moshë 9 000-vjeçare. Bëhet fjalë për një ekzemplar…
Ditën e sotme ku shënohet edhe 106 vjetori i Pavarësisë nuk kanë munguar edhe urimet e shumta nga personazhet e…
Një triler i sapo zbuluar ka konfirmuar se Glover dhe Rihanna do të bashkëpunojnë në një film të ri që…
Moderatorja dhe këngëtarja Orinda Huta shpesh ka bërë të ditur për ndjekësit e saj në rrjete sociale “debulesën” që ka…
Eyal Booker, i cili u bë i famshëm në “Love Island” dhe pas përfundimit të xhirimeve të “Celebs On The…
Është një nga prezantueset më të dashura, e cila ka nisur të jetë gjithnjë edhe më aktive në rrjete sociale.…
Sara Sampaio dhe Oliver Ripley janë tanimë prej disa vitesh në një lidhje romantike. Megjithatë, duket sikur çifti i famshëm…
Ka dy muaj që këngëtarja Elvana Gjata po kërkohet nga policia. Këngëtarja Elvana Gjata po kërkohet nga policia për të…
“Ky është qeni im i fundit, sepse nuk dua që të kem më shumë”, ka thënë aktori karizmatik si mysafir…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!