Pa filmin “Alone in Home”, është pothuajse e pamundur të imagjinohen festat e Vitit të Ri dhe Krishtlindjet. Në një…
Këngëtari i njohur shqiptar Erik Lloshi, do t’i japë fund beqarisë më shpejt nga sa mendonim. Pas ndarjes së bujshme…
Sapo ka hyre dimri dhe temperaturat janë ulur mjaftueshëm, por për këngëtaren e njohur shqiptare Dafina Zeqiri nuk është kështu.…
Duke u përballur me frikën e saj të dielën  Keep With the Kardashianët, Kim Kardashian mendon të kthehet në Paris…
Pallati Mbretëror bëri të ditur para pak javësh se Meghan dhe Harry do të largoheshin nga rezidenca e përbashkët. Ata…
Është ndarë nga jeta DJ i famshëm i radios KISS FM Paul Anderson, pas një lufte të gjatë me një…
Aktorja egjiptiane Rania Youssef u padit për skena të pahijshme gjatë parakalimit në tapetin e kuq në një festival filmi…
 “Becoming” i ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama është bërë libri më i shitur i nxjerrë këtë vit në SHBA vetëm…
Macaulay Culkin “merr famë” më shumë gjatë sezonit të festave, sepse filmi në të cilin ai ka luajtur, “Home Alone”…
Noizy është një prej reperëve shqiptarë, i cili hyri në tregun shqiptar duke sjellë rrymën e rapit kur ishte vetëm…
Në maj të vitit 2019 këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha do të nderohet me çmimin më të rëndësishëm të…
Prej disa ditësh në tabloidet  e mediave britanike qarkullojnë lajme për zënka të mundshme mes Meghan Markle dhe disa të…

Lajmet e fundit

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Kulturë

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Mbyllet konkursi mbarëkombëtar i Krijimtarisë Muzikore për vitin 2018. Në garë morën pjesë vetëm tre artistë, të cilët garuan për zhanrin e operës edhe baletit. Kompozitorët Fatos Qerimaj dhe Vasil Tole...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!