Era Istrefi ka publikuar dy fotografi në Instagramin e saj që janë shkrepur gjatë xhirimeve të videoklipit të këngës zyrtare…
Ditët e fundit në media të ndryshme botërore nuk flitet gjë tjetër veç për dasmën mbretërore. Vetëm tre ditë pasi…
Muza frymëzuese për stilistët më të mëdhenj në vitet ’80 dhe ’90, supermodelja Naomi Campbell mbush sot 48 vjeç, por…
Viky Varga dhe Graziano Pellé po kalojnë së bashku pushimet në Turqi. E siç ndodh rëndom në të tilla raste,…
Muzë inspiruese për stilistët më të mëdhenj të viteve 80 dhe 90, top modelja Naomi Campbell feston sot 48 vjetorin,…
Moderatorja simpatike që shfaqet çdo mëngjes në "Top Channel", në emisionin “Në Shtëpinë Tonë”, ka një surprisë për publikun dhe…
Ajo bëri bujë pak kohë më parë pas videove ku shfaqej duke rrahur një djalë, ndërsa një tjetër e gjuante…
'Në kurthin e Piter Pan’ Çiljeta ka qenë e shoqëruar nga djali i saj Fernando. Çiljeta nuk ka preferuar të…
Çantat dhuratë që iu dhanë të ftuarve në martesën e Dukës dhe Dukeshës së Sussexit, po shiten online. Të paktën…
Ed Sheeran dhe Kendrick Lamar, ishin fituesit e edicionit të 2018 të Billboard Music Awards me gjashtë çmime. Gjatë eventit…
Viteve të fundit çdo herë e më shumë ka raste që persona të famshëm janë deklaruar lidhur me shëndetin mendor.…
Nikki Bella dhe John Cena janë fotografuar për herë të parë së bashku që nga ndarja e tyre në muajin…

Lajmet e fundit

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Aktualitet

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Me datën 27 Janar është dita e Shërbimit Pyjor Shqiptar, më saktë 96 vjetori i këtij shërbimi.| Në këtë ditë të shënuar për shërbimin pyjor, vjen inaugurimi i botimit “Pyjet e...

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!